Mācīties gribētājiem

Informācija uz 25.05.2019


2019.gadā notiks apmācības kursam:


Videi draudzīga augļkopība pieredzējušiem augļkopjiem (t.sk. darba drošība, dārzu sistēmas un kopšanas iespējas, tehnikas un tehnoloģijas, smidzinātāju pielietojums un jaunākās atziņas augu aizsardzībā, tirgus tendences)

Apmācības paredzētas pārsvarā augļkopjiem ar pieredzi. Kursos tiks padziļināti apskatīti jaunumi dārzu kopšanas tehnikā un tehnoloģijās, jaunākas atziņas augu aizsardzībā, tirgus tendences un citi augļkopjiem šobrīd aktuāli temati. Apmācību laikā akcents tiks likts uz praktiskajām nodarbībām. Paredzēts vairāku dienu prakses brauciens uz ārzemēm.

Aktuālais pasākumu grafiks precizēts 09.05.2019

Pirmā nodarbība notiks 2019.gada.14.maijā visām grupām kopā. Tas būs 1 dienas prakses brauciens pa Latviju – inovāciju saimniecību apmeklējums, praktiskās nodarbības. Brauciena plānu sk. zemāk
14.maija praktisko nodarbību programma pdf

14.maija prakses brauciena plāns

LaiksVietaKomentāri
7.15-7:30 Tikšanās Rīgā pie veikala Maxima XXX uz Ulmaņa gatves un sakāpšana autobusā. Autlobusa Nr.JL7078 Brauciena shēma un attēls, kur piebrauks autobuss zemāk. Dalībnieku mašīnas tiek atstātas pie Maxima veikala. Došanās uz pirmo prakses vietu. Pa ceļam tiek paņemti dalībnieki, kas pievienosies pie Tukuma - adrese :
Veikals Top!, Eksporta iela 6, Tukums, Tukuma pilsēta, LV-3104. Autobus plāno būt pie Top! Tukumā ap 8:20
Tiem kam izdevīgāk var paši ar mašīnām doties uz prakses vietām vai pievienoties autobusam pa ceļam pie otrā Tukuma apļa un mašīnas atstāt pie apļa, TOP veikala uz stāvlaukuma. Autobus piebrauks pie Lauktehnikas autobusu pieturas, kas atrodas turpat ielas pretējā pusē.
!!! PAR ĒŠANU Ir paredzēts apstāties uz apmēram 40 min. Talsos pie lielveikala, Maxima kur ir arī kafejnīcas (ap 12-tiem dienā) . Tomēr var gadīties, ka aizkavēšanās vai citu iemeslu dēļ visiem paēst kafejnīcās var būt pagrūti. Tāpēc lūgums paņemt pašiem līdzi kafiju, tēju un uzkodas, ko var ēst pa ceļam autobusā, kamēr notiek pārbraucieni starp prakses vietām. Veltīt vairāk laika speciāli pusdienas pārtraukumam nesanāk, jo tad atgriešanās Rīgā būs stipri vēlu, bet lielai daļai dalībnieku vēl jātiek atpakaļ uz mājām Latgalē vai Vidzemē.
9.00
Prakses vieta Nr.1
z/s „Eglāji" Engures nov., Smārdes pag., Rauda
Augļu glabātavas, apūdeņošanas sistēmas u.c. Pilna apmācību programma pdf failā (virs tabulas)
9.50došanās uz nākošo prakses vietu , aptuveni 30 km attāluma
10.20
Prakses vieta Nr.2
SIA Daigone Tukuma nov., Pūres pag., Pūre
Darbu mehanizācijas iespējas dārzā, ULO glabātavas. Pilna apmācību programma pdf failā (virs tabulas)
11.40došanās uz nākošo prakses vietu , aptuveni 60 km attāluma. Pa ceļam apstāšanās pie veikala Maxima, apmēram 12.10, adrese:
Rīgas iela 8, Talsi, Talsu pilsēta, LV-3201. No Maxima līdz nākošajai prakses vietai apmēram 30 min brauciens
Pa ceļam apstāšanās Talsos pie lielveikala Maxima, apmēram uz 40 min. Kafijas pauze, wc utt. Lielveikalā ir arī kafejnīcas, bet visiem 60 dalībniekiem uzreiz paēst varētu būt pagrūti. Lai taupītu laiku, tie kas var, pusdienas var uzēst autobusā. Ieteicams no mājām paņemt līdzi ko uzkožamu un tēju/kafiju termosā.
13.20
Prakses vieta Nr.3
SIA Lubeco Talsu nov., Ārlavas pag., "Puriņi"
Jaunākais zemeņu un krūmcidoniju audzēšanas tehnoloģijās.Pilna apmācību programma pdf failā (virs tabulas)
14.40došanās uz nākošo prakses vietu , aptuveni 15 km attāluma
15:00
Prakses vieta Nr.4
Lielogu dzērveņu purvs Talsu nov., Ārlavas pag., "Piesaule"
Jaunākais lielogu dzērveņu audzēšanas tehnoloģijās. Pilna apmācību programma pdf failā (virs tabulas)
16:20 došanās uz nākošo prakses vietu , aptuveni 15 km attāluma
16:40
Prakses vieta Nr.5
z/s "Cukuriņi" Talsu nov., Laidzes pag., Miegūze
Smiltsērkšķu bizness šobrīd, inovatīvs smiltsērkšķu dārzs, perspektīvas. Pilna apmācību programma pdf failā (virs tabulas)
17:30 Atpakaļ uz Rīgu. Ap 20:00 RīgāPa ceļam tiek izlaisti tie kas atstāja mašīnas pie Tukuma.

Attēlā parādīts kur labāk atstāt mašīnu un no kurienes aties autobuss (Rīgā)

Saraksti, kur dalībnieki redzami sadalīti pa grupām un nākošo nodarbību precīzi laiki un vietas būs publicēti pēc pirmās nodarbības.Vispārēja informācija

✔ Apmācību kopējais ilgums 40 stundas

✔ Apmācību dalībniekiem apmācība, ieskaitot praktiskos darbus un arī prakses braucienu uz ārzemēm ir BEZ MAKSAS (izņemot personīgos izdevumus)

Apmācības paredzētas pēc sekojoša plāna:

– 14 maijs : 1 diena prakses brauciens pa Latviju – inovāciju saimniecību apmeklējums, praktiskās nodarbības. Precīzāka informācija sekos… ;

– Jūnijs – Jūlijs – 1 diena teorētiskās nodarbības, uzsvars uz darba drošību, jaunumiem dārzu kopšanā;

– oktobra vidus – 5-7 dienu prakses brauciens uz ārzemēm ;

– oktobra beigas, novembra sākums – 1 diena teorētiskās nodarbības, akcents uz jaunākajām atziņām augu aizsardzībā, tirgus tendences, perspektīvas komercšķirnes u.t.t.;

✔ Katra apmācību diena ilgs aptuveni 8 astronomiskās stundas (mācību stunda =45 min.), ieskaitot ēdināšanu un/vai kafijas pauzes. Ēdināšana tiks nodrošināta uz vietas, vai kursu norises tuvumā

✔ Lekcijas tiks organizētas pēc iespējas katrā no 5 Latvijas plānošanas reģioniem – t.i. Kurzemē, Zemgalē, Pierīgā, Vidzemē un Latgalē. Arī praktiskie darbi pēc iespējas tiks organizēti katrā reģionā, tomēr ņemot vēra to, ka var nebūt iespējams atrast piemērotas praktisko darbu vietas visos reģionos, tad praktiskie darbi notiks vietās, kur būs atbilstoša demonstrāciju saimniecība vai attiecīga tehnika.

Pieteikšanās

Lai pieteiktos kursiem ir jāaizpilda dalības anketa, to var lejupielādēt šeit (docx vai pdf):
Reģistrācijas veidlapa docx
Reģistrācijas veidlapa pdf

Anketa jāiesniedz Augļkopju asociācijas birojā. Anketu var iesniegt ieskanētā veidā sūtot uz laas@laas.lv vai sūtīt pa pastu uz biroju Rīga, Raņķa dambis 31, LV-1048. Ja sūta pa pastu vēlams par to paziņot LAA birojam, gadījumam ja vēstule noklīst. Ja anketu sūta ieskanētu, tad uz apmācībām jāpaņem līdzi oriģināls, jo pirms kursu beigšanas apliecības saņemšanas būs nepieciešams iesniegt oriģinālu Lauku Atbalsta dienestā. Neskaidrību gadījumā informācija pa tel. 29212475
–>
Mācību dalībnieki

Mācību dalībnieki ir lauku saimniecību pārstāvji, vai personas kurām pieder lauksaimniecības zeme vai zeme ir nomā. Automātiski apmācību var iziet uzņēmumu valdes locekļi, īpašnieki , prokūristi – tas ir tie ko LAD redz publiskajos reģistros. Ja uzņēmums sūta mācīties savu darbinieku, tad ir jābūt līgumam par darba attiecībām un pilnvarai. Ja zemnieku saimniecība kur piemēram īpašnieks ir viens no laulātajiem , bet otrs tur nav oficiāli nodarbināts un grib sūtīt apmācībās oficiāli nenodarbināto, tad zemnieku saimniecības tā drīkst darīt, bet jābūt izziņai no īpašnieka , ka sieva/vīrs vai cits radinieks ir iesaistīts saimniecības darbībā.

Oficiālais formulējums saskaņā ar MK noteikumiem Nr.705 skan tā – “Pieteikties var juridiskas un fiziskas personas, kas iesaistītas lauksaimniecības un pārtikas ražošanas (Līguma par Eiropas Savienības darbību I pielikumā minēto pārtikas produktu (izņemot zivsaimniecības produktus) ražošanas) nozarē, lauksaimniecības zemes īpašnieki un tiesiskie valdītāji.”

Papildus prasības
– Ja uzņēmums nodarbojas gan ar lauksaimniecību gan ne-lauksaimniecību, tad darbībai jābūt nošķirtai.
– Uzņēmums nedrīkst būt maksātnespējas procesā vai tam nedrīkst būt noteikta tiesiska aizsardzība.

Sīkāk var lasīt MK noteikumi Nr.705

Svarīgi !! Lai saņemtu apliecību par izieto apmācību ir jāpiedalās vismaz 75% apmācību laika.